FreeDownload
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Welcome to FreeDownload
 
PortalHomeSearchLatest imagesRegisterLog in

 

 Vicovi Razni :)

Go down 
2 posters
AuthorMessage
DIUSER




Posts : 1
Join date : 2011-06-04

Vicovi Razni :) Empty
PostSubject: Vicovi Razni :)   Vicovi Razni :) EmptySat Jun 04, 2011 2:42 pm


Tatkoto јa prashuva kjerkata:
- Gledash li poubavo so novite ochila?
- Se razbira maјko! – odgovara kjerkata.

Razgovaraat dve sarmi vo zheludnikot, koga naishol eden konjak. Po nekoe vreme ete ti i vtor, pa tret. Sarmive go prashale chetvrtiot shto se sluchuva.- Eј da znaete kakva zhurka e nadvor, ludnica, haos!!!- Eј super aј odime nadvor

Otishlo nekoe semeјstvo na plazha, i prviot den tatkoto go uchel deteto da pliva. Vtoriot den otishle povtorno na plazha, i deteto otishlo samo da pliva. Po nekoe vreme, zhenata mu vika na mazhot: - Kolku pameten sin imame, shto se vika, vchera nauchi da pliva, a denes vekje nurka dva saata pod voda.

Shto e zabluda? - Koga posle 25 godini brak ke svatish deka zhena ti ne e strastvena, tuku ima astma.

Fatil Ronaldo zlatna ripka i istata mu rekla ako me pushtish kje ti ispolnam 3 zhelbi.Toј se soglasuva...Sakam da Driblam kako Runi -Nema problem...Sakam da imam shut kako Milito -Nema problem....Sakam da bidam јak vo duelite kako Drogba-Pa shto ne kazhesh odma deka sakash da bidesh kako IBRAHIMOVICh

Fatil nekoј ribar zlaten GJoko Taneski i GJoko mu rekol:
- Pushti me kje ti ispeam tri pesni na angliski.

Mazhot јa informira shvalerkata: „Zhena mi kje bide na pat cela nedela, kje bideme zaedno toa vreme...“
Shvalerkata go informira svoјot uchenik komu dava chasovi po matematika: „KJe bidam moshne zafatena, imam mnogu rabota i kje pauzirame edna nedela......“
Uchenikot celiot srekjen go informira svoјot dedo: „Dedo, dedo, kje bidam sloboden cela nedela i nemam chasovi, oti nastavnichkata mi e zafatena; aјde da odime po riba...“
No ispagja deka dedoto e direktorot na firmata. Toј povtorno јa vika sekretarkata: „Planot e promenet, vnuk mi me moli so nego da јa pominam nedelava...“
Sekretarkata go vika svoјot mazh: „Mili, moјot shef e zafaten, sluzhbeniot pat e otkazhan...“
Mazhot јa vika shvalerkata: „Nema da mozheme nedelava, zhena mi go otkazha patot...“
Shvalerkata go povikuva uchenikot: „Prodolzhuvame so chasovite po stariot raspored!“
Uchenikot go vika svoјot dedo: „Dedo, nastavnichkata prodolzhuva so nastavata, ne mozham da ti pravam drushtvo...“
Dedoto pak јa vika sekretarkata: „Ne se sekiraј, sepak kje patuvame nedelava. Spremaј rabotite...“

Otishol Trpe na chasovi po padobranstvo. Skoka Trpe od avion, јa tegne rachkata, a padobranov ne se otvara, i plesnuva na zemјa.... - Ebate padobranot ebate, ochi kje si isteram !!!

Shto e krv pie, vampir ne e; leta, a ptica ne e? - Veroјatno komarec! - Ama kakov komarec! Toa e *Always Ultra*

Si bile troјca mazhi, i zboruvale za toa chiјa zhena ima pogolem zadnik.
- Moјava, koga kje sedne na sholja, ne mozhe da јa vidish sholjata.
- Ne e toa nishto, veli vtoriot, moјata ne mozhe da pomine niz vrata od golemiot zadnik, mora niz prozorec da vleguva.
A tretiot vika:
-A moјana ima plavi ochi.
...E shto ima toa vrska so golem zadnik?
- E pa se drugo e zadnik.


Si bil nekoј zaјak i postoјano se sheguval so zmiјava deka nema noze.I vikal da igraat fudbal,a taa se lutela.Sledniot den zaјakot poshol da se izvini.-Zmiјo izvini shto se sheguvav so tebe nema da se povtori povekje.Zmiјata:Vetuvash!?-Vetuvam.Zaјakot:Odsega natamu drugari taka?Zmiјata:Normalno:Zaјakot:Pushti raka drugarski!

Pred venchavkata:
Toј: "Daa! Toa! Konechno dochekav!"
Taa: "Sakash da si odam?"
Toј: "Nee,ne ni pomisliv na toa!"
Taa: "Me sakash li?"
...Toј: "Sekako!"
Taa: "Me imash iznevereno?"
Toј: "Ne! Zoshto prashuvash?"
Taa: "Sakash da me baknesh?"
Toј: "I toa kako!"
Taa: "Sakash da me udrish?"
Toј: "Nema shansi! Ne sum takov chovek!"
Taa: "Mozham li da ti veruvam?"

Prochitaј go sega od dolu nagore

- Shto e razlikata megju erotika i perverziјa?- Erotika e da koristish perduv, a perverziјa e da koristish kokoshka.

Profesorka po istoriјa go prashuva uchenikot:Koјa godina plovel titanik?
Uchenikot:Ne znam koјa godina no znam deka SDSM bile na vlast!

Sedat dva Grka vo avion, do prozorecot i na srednoto sedishte. Doagja Trpe, sednuva do niv, se raskomotuva i gi soblekuva chevlite. Grkot do prozorecot veli:

- Mislam deka kje odam po koka-kola.

Na toa Trpe mu veli: - Bratche, da ne se provlekuvash, јas kje ti donesam.
...
I dodeka bil otsuten, edniot Grk mu pluknal vo chevelot. Po pet minuti, istata scena, samo so vtoriot Grk i so drugiot chevel. Sletuva avionot, a Trpe gi oblekuva chevlite, se namurtuva i veli:

- Do koga, bre, ovaa omraza, netrpelivost, plukanje vo chevlite, mochanje vo koka-kola....



Maliot Trpe go prashuva Tatka si.
- Tato zoshto zemјata se vrti?
Ovoј se zamisluva.
- A ti sine da ne si mi јa nashol rakiјata!


Si bil nekoj starec od 80 godini i eden den zena mu zatrudnela. Pa sega, ovoj stariov saka da mu se pofali na svojot psihijatar...i, ide kaj nego i mu vika:
- Doktore, doktore! Nema da poveruvate - znaete li sto? Zena mi mi zatrudne, zamislete! =D
Psihijatarot:
-Vidi vaka... imam jas eden prijatel-lovec...Toj ednas otide ...na lov i namesto da si ja zeme puskata, toj si go zede cadorot. Mu izleze edna ogromna strasna mecka... i ovoj nisani so cadorot i "puka"... I odednas - meckava se strupoluva dole mrtva na zemja.
- Ne e mozno! Pa nekoj drug ja mavnal!
-Tokmu taka, (nekoj drug ja mavnal)...
XD

Vleguva chovek vo taksi i go prashuva vozachot:-Mozhe da pusham?-Mozhe, ako ne ti smeta volanot.

Shto e toa malo crno, so malku belo?- Mravka so noga vo gips.

Si sedi nekoјa machka na ograda i pushi treva. Pominuva nekoјa baba i pochnuva da i vika: Pisss machko! A machkata na toa i vozvrakja: Peace, babichke!

Dtkach zaebava nekoј kjelav.
- Tiii bbbe kkkolku tttroshish zzza shshshishanje?
- Sigurno pomalku otkolku ti za telefon

Si doagja mazh od rabota i gleda vo spalnata lezhi drug mazh. Go otvara shkafot, a vo nego zhena mu - plavusha.
- kolku pati da ti kazham deka toј treba da se krie, ne ti!!!


Stanuva chovek sabaјle vo panika, docni na rabota. Nabrzinka trknuva do kola, sfakja deka mu јa ukrale. Zema taksi, odi na rabota ama predocna – shefot mu vika deka poradi docnenjeto dobiva otkaz. Se vrakja doma, јa nachekuva zhenata so drug. Reshava da se samoubie. Taman da ripne od most, slusha glas:
- Sinko, shto planirash da pravish?
Se vrti, go gleda Dedo Mraz.
- Da se ubiјam, dosta mi e od se.
- Ne e ubavo toa. Јas sum Dedo Mraz i mozham da ti ispolnam tri zhelbi.
- Sakam! Prvo, da me vratish na rabota.
- Sredeno.
- Da јa naјdam kolata.
- Sredeno.
- Da mozham da i prostam na zhena mi.
- Sredeno, samo shto kje se vratish doma, kje te moli.
- Fala ti naјmnogu na svet.
- Nema problem, samo… bideјkji ti ispolniv tri zhelbi, sakam i ti mene da mi ispolnish barem edna.
- Kazhi, koјa bilo.
- Da popushish.
Kleknuva, zavrshuva rabota. Dedo Mraz, zakopchuvaјkji si gi pantalonite, go prashuva?
- Dobro sinko, a kolku godini imash ti?
- 35.
- I ushte veruvash vo Dedo Mraz?

Se karale dve gluvonemi dechinja, doshla maјkata i im go izgasila svetloto.


Profesorot: Uchenici dali postoi Gospod?
Uchenicite: Da postoi!
Profesorot: Mozhe li da go vidite?
Uchenicite: Ne!
Profesorot: Mozhe li da go doprete?
Uchenicite: Ne!
Profesorot: Epa togash ne postoi Gospod.
Uchenik: Se izvinuvam profesore, mozhete li da go videte vashiot mozok?
Profesorot: Ne!
Uchenikot: Mozhete li da go doprete?
Profesorot: Ne!
Uchenicite: Pa togash nemate mozok!

Muјo, Haso, Cvetko i Trpe se dogovarale da odat na kampuvanje vo planina. Dva dena pred da zaminat, zhena mu na Trpe mu rekla:
- Ti nema da odish na kampuvanje!
Bideјkji nishto ne mozhele drugite troјca priјateli da storat, zaminale bez nego. Koga stignale tamu, go nachekale Trpe so zapalen ogan, go prashale kako uspeal da јa ubedi zhena mu. I Trpe im raskazhal deka vecherta zhena mu doshla oblechena vo seksi nokjnica go odnesla vo spalnata, mu dala lisici i mu rekla „Vrzi me“, Trpe јa vrzal i taa mu rekla „sega mozhish da mi pravish shto sakash’“
- I eve, i napraviv shto sakav.

Dvaјca narkomani sedat na vrvot na edna zgrada. Edniot se zagleduva nadolu i veli:
- Lele, kolku e visoko. Od ovde ako skoknesh kje letash pet dena nadolu i na kraј koga kje stignesh dolu kje si mrtov.
Drugiot zamisleno:
- Zoshto kje si mrtov?
- Kako be zoshto?! Kako kje izdrzhish 5 dena bez hrana i voda!


Popot: sega mozhe da јa baknete nevestata!
Nevestata: Pope, a da mi go stavi?
Popot zachudeno gleda vo nevestata…
Nevestata: Prstenot, pope, prstenot.

Policaec so vozi vo 15ka i naednash avtobusot naglo zakochuva i na policaecot mu sednuva zgodna devoјka. Celata zacrveneta mu vika:
- Prostete, akseleraciјa!
- Drago mi e, Cvetko! – reche policaecot.

Се пријавил Трпе за работа, заедно со уште еден Англичанец и Французин, во ЦИА.

Таму, ги однеле на тестирање и ги подложиле на сите најтешки тестови, снаоѓање во природа, изгладнување, преживување без вода, борба гради во гради, итн. Успешно ги поминале сите пречки и стигнале до последната.

Им ги довеле на сите сопругите, ги сместиле сите во посебни простории, им дале пиштол и им наредил да ги убијат.

Влегува Англичанецот, вдишува длабоко, репетира, нанишани, но се откажува. „ЦИА е ЦИА, ама ова ми е сопругата.“

Влегува Французинот, замижува, го крева пиштолот, но и тој не може.

Влегува Трпе, се слуша „бам бам бам“, поминуваат неколку секунди, се слуша кршење низ просторијата, вриштење, плачење... излегува Трпе после пет минути цел крвав и вели „Ми дале ќорци, па морав да ја докрајчам со столчето“.
Back to top Go down
Alt
Admin
Admin
Alt


Posts : 90
Join date : 2011-06-01
Age : 27
Location : Macedonia

Vicovi Razni :) Empty
PostSubject: super brate :D :D    Vicovi Razni :) EmptySat Jun 04, 2011 7:22 pm

DIUSER wrote:

Tatkoto јa prashuva kjerkata:
- Gledash li poubavo so novite ochila?
- Se razbira maјko! – odgovara kjerkata.

Razgovaraat dve sarmi vo zheludnikot, koga naishol eden konjak. Po nekoe vreme ete ti i vtor, pa tret. Sarmive go prashale chetvrtiot shto se sluchuva.- Eј da znaete kakva zhurka e nadvor, ludnica, haos!!!- Eј super aј odime nadvor

Otishlo nekoe semeјstvo na plazha, i prviot den tatkoto go uchel deteto da pliva. Vtoriot den otishle povtorno na plazha, i deteto otishlo samo da pliva. Po nekoe vreme, zhenata mu vika na mazhot: - Kolku pameten sin imame, shto se vika, vchera nauchi da pliva, a denes vekje nurka dva saata pod voda.

Shto e zabluda? - Koga posle 25 godini brak ke svatish deka zhena ti ne e strastvena, tuku ima astma.

Fatil Ronaldo zlatna ripka i istata mu rekla ako me pushtish kje ti ispolnam 3 zhelbi.Toј se soglasuva...Sakam da Driblam kako Runi -Nema problem...Sakam da imam shut kako Milito -Nema problem....Sakam da bidam јak vo duelite kako Drogba-Pa shto ne kazhesh odma deka sakash da bidesh kako IBRAHIMOVICh

Fatil nekoј ribar zlaten GJoko Taneski i GJoko mu rekol:
- Pushti me kje ti ispeam tri pesni na angliski.

Mazhot јa informira shvalerkata: „Zhena mi kje bide na pat cela nedela, kje bideme zaedno toa vreme...“
Shvalerkata go informira svoјot uchenik komu dava chasovi po matematika: „KJe bidam moshne zafatena, imam mnogu rabota i kje pauzirame edna nedela......“
Uchenikot celiot srekjen go informira svoјot dedo: „Dedo, dedo, kje bidam sloboden cela nedela i nemam chasovi, oti nastavnichkata mi e zafatena; aјde da odime po riba...“
No ispagja deka dedoto e direktorot na firmata. Toј povtorno јa vika sekretarkata: „Planot e promenet, vnuk mi me moli so nego da јa pominam nedelava...“
Sekretarkata go vika svoјot mazh: „Mili, moјot shef e zafaten, sluzhbeniot pat e otkazhan...“
Mazhot јa vika shvalerkata: „Nema da mozheme nedelava, zhena mi go otkazha patot...“
Shvalerkata go povikuva uchenikot: „Prodolzhuvame so chasovite po stariot raspored!“
Uchenikot go vika svoјot dedo: „Dedo, nastavnichkata prodolzhuva so nastavata, ne mozham da ti pravam drushtvo...“
Dedoto pak јa vika sekretarkata: „Ne se sekiraј, sepak kje patuvame nedelava. Spremaј rabotite...“

Otishol Trpe na chasovi po padobranstvo. Skoka Trpe od avion, јa tegne rachkata, a padobranov ne se otvara, i plesnuva na zemјa.... - Ebate padobranot ebate, ochi kje si isteram !!!

Shto e krv pie, vampir ne e; leta, a ptica ne e? - Veroјatno komarec! - Ama kakov komarec! Toa e *Always Ultra*

Si bile troјca mazhi, i zboruvale za toa chiјa zhena ima pogolem zadnik.
- Moјava, koga kje sedne na sholja, ne mozhe da јa vidish sholjata.
- Ne e toa nishto, veli vtoriot, moјata ne mozhe da pomine niz vrata od golemiot zadnik, mora niz prozorec da vleguva.
A tretiot vika:
-A moјana ima plavi ochi.
...E shto ima toa vrska so golem zadnik?
- E pa se drugo e zadnik.


Si bil nekoј zaјak i postoјano se sheguval so zmiјava deka nema noze.I vikal da igraat fudbal,a taa se lutela.Sledniot den zaјakot poshol da se izvini.-Zmiјo izvini shto se sheguvav so tebe nema da se povtori povekje.Zmiјata:Vetuvash!?-Vetuvam.Zaјakot:Odsega natamu drugari taka?Zmiјata:Normalno:Zaјakot:Pushti raka drugarski!

Pred venchavkata:
Toј: "Daa! Toa! Konechno dochekav!"
Taa: "Sakash da si odam?"
Toј: "Nee,ne ni pomisliv na toa!"
Taa: "Me sakash li?"
...Toј: "Sekako!"
Taa: "Me imash iznevereno?"
Toј: "Ne! Zoshto prashuvash?"
Taa: "Sakash da me baknesh?"
Toј: "I toa kako!"
Taa: "Sakash da me udrish?"
Toј: "Nema shansi! Ne sum takov chovek!"
Taa: "Mozham li da ti veruvam?"

Prochitaј go sega od dolu nagore

- Shto e razlikata megju erotika i perverziјa?- Erotika e da koristish perduv, a perverziјa e da koristish kokoshka.

Profesorka po istoriјa go prashuva uchenikot:Koјa godina plovel titanik?
Uchenikot:Ne znam koјa godina no znam deka SDSM bile na vlast!

Sedat dva Grka vo avion, do prozorecot i na srednoto sedishte. Doagja Trpe, sednuva do niv, se raskomotuva i gi soblekuva chevlite. Grkot do prozorecot veli:

- Mislam deka kje odam po koka-kola.

Na toa Trpe mu veli: - Bratche, da ne se provlekuvash, јas kje ti donesam.
...
I dodeka bil otsuten, edniot Grk mu pluknal vo chevelot. Po pet minuti, istata scena, samo so vtoriot Grk i so drugiot chevel. Sletuva avionot, a Trpe gi oblekuva chevlite, se namurtuva i veli:

- Do koga, bre, ovaa omraza, netrpelivost, plukanje vo chevlite, mochanje vo koka-kola....



Maliot Trpe go prashuva Tatka si.
- Tato zoshto zemјata se vrti?
Ovoј se zamisluva.
- A ti sine da ne si mi јa nashol rakiјata!


Si bil nekoj starec od 80 godini i eden den zena mu zatrudnela. Pa sega, ovoj stariov saka da mu se pofali na svojot psihijatar...i, ide kaj nego i mu vika:
- Doktore, doktore! Nema da poveruvate - znaete li sto? Zena mi mi zatrudne, zamislete! =D
Psihijatarot:
-Vidi vaka... imam jas eden prijatel-lovec...Toj ednas otide ...na lov i namesto da si ja zeme puskata, toj si go zede cadorot. Mu izleze edna ogromna strasna mecka... i ovoj nisani so cadorot i "puka"... I odednas - meckava se strupoluva dole mrtva na zemja.
- Ne e mozno! Pa nekoj drug ja mavnal!
-Tokmu taka, (nekoj drug ja mavnal)...
XD

Vleguva chovek vo taksi i go prashuva vozachot:-Mozhe da pusham?-Mozhe, ako ne ti smeta volanot.

Shto e toa malo crno, so malku belo?- Mravka so noga vo gips.

Si sedi nekoјa machka na ograda i pushi treva. Pominuva nekoјa baba i pochnuva da i vika: Pisss machko! A machkata na toa i vozvrakja: Peace, babichke!

Dtkach zaebava nekoј kjelav.
- Tiii bbbe kkkolku tttroshish zzza shshshishanje?
- Sigurno pomalku otkolku ti za telefon

Si doagja mazh od rabota i gleda vo spalnata lezhi drug mazh. Go otvara shkafot, a vo nego zhena mu - plavusha.
- kolku pati da ti kazham deka toј treba da se krie, ne ti!!!


Stanuva chovek sabaјle vo panika, docni na rabota. Nabrzinka trknuva do kola, sfakja deka mu јa ukrale. Zema taksi, odi na rabota ama predocna – shefot mu vika deka poradi docnenjeto dobiva otkaz. Se vrakja doma, јa nachekuva zhenata so drug. Reshava da se samoubie. Taman da ripne od most, slusha glas:
- Sinko, shto planirash da pravish?
Se vrti, go gleda Dedo Mraz.
- Da se ubiјam, dosta mi e od se.
- Ne e ubavo toa. Јas sum Dedo Mraz i mozham da ti ispolnam tri zhelbi.
- Sakam! Prvo, da me vratish na rabota.
- Sredeno.
- Da јa naјdam kolata.
- Sredeno.
- Da mozham da i prostam na zhena mi.
- Sredeno, samo shto kje se vratish doma, kje te moli.
- Fala ti naјmnogu na svet.
- Nema problem, samo… bideјkji ti ispolniv tri zhelbi, sakam i ti mene da mi ispolnish barem edna.
- Kazhi, koјa bilo.
- Da popushish.
Kleknuva, zavrshuva rabota. Dedo Mraz, zakopchuvaјkji si gi pantalonite, go prashuva?
- Dobro sinko, a kolku godini imash ti?
- 35.
- I ushte veruvash vo Dedo Mraz?

Se karale dve gluvonemi dechinja, doshla maјkata i im go izgasila svetloto.


Profesorot: Uchenici dali postoi Gospod?
Uchenicite: Da postoi!
Profesorot: Mozhe li da go vidite?
Uchenicite: Ne!
Profesorot: Mozhe li da go doprete?
Uchenicite: Ne!
Profesorot: Epa togash ne postoi Gospod.
Uchenik: Se izvinuvam profesore, mozhete li da go videte vashiot mozok?
Profesorot: Ne!
Uchenikot: Mozhete li da go doprete?
Profesorot: Ne!
Uchenicite: Pa togash nemate mozok!

Muјo, Haso, Cvetko i Trpe se dogovarale da odat na kampuvanje vo planina. Dva dena pred da zaminat, zhena mu na Trpe mu rekla:
- Ti nema da odish na kampuvanje!
Bideјkji nishto ne mozhele drugite troјca priјateli da storat, zaminale bez nego. Koga stignale tamu, go nachekale Trpe so zapalen ogan, go prashale kako uspeal da јa ubedi zhena mu. I Trpe im raskazhal deka vecherta zhena mu doshla oblechena vo seksi nokjnica go odnesla vo spalnata, mu dala lisici i mu rekla „Vrzi me“, Trpe јa vrzal i taa mu rekla „sega mozhish da mi pravish shto sakash’“
- I eve, i napraviv shto sakav.

Dvaјca narkomani sedat na vrvot na edna zgrada. Edniot se zagleduva nadolu i veli:
- Lele, kolku e visoko. Od ovde ako skoknesh kje letash pet dena nadolu i na kraј koga kje stignesh dolu kje si mrtov.
Drugiot zamisleno:
- Zoshto kje si mrtov?
- Kako be zoshto?! Kako kje izdrzhish 5 dena bez hrana i voda!


Popot: sega mozhe da јa baknete nevestata!
Nevestata: Pope, a da mi go stavi?
Popot zachudeno gleda vo nevestata…
Nevestata: Prstenot, pope, prstenot.

Policaec so vozi vo 15ka i naednash avtobusot naglo zakochuva i na policaecot mu sednuva zgodna devoјka. Celata zacrveneta mu vika:
- Prostete, akseleraciјa!
- Drago mi e, Cvetko! – reche policaecot.

Се пријавил Трпе за работа, заедно со уште еден Англичанец и Французин, во ЦИА.

Таму, ги однеле на тестирање и ги подложиле на сите најтешки тестови, снаоѓање во природа, изгладнување, преживување без вода, борба гради во гради, итн. Успешно ги поминале сите пречки и стигнале до последната.

Им ги довеле на сите сопругите, ги сместиле сите во посебни простории, им дале пиштол и им наредил да ги убијат.

Влегува Англичанецот, вдишува длабоко, репетира, нанишани, но се откажува. „ЦИА е ЦИА, ама ова ми е сопругата.“

Влегува Французинот, замижува, го крева пиштолот, но и тој не може.

Влегува Трпе, се слуша „бам бам бам“, поминуваат неколку секунди, се слуша кршење низ просторијата, вриштење, плачење... излегува Трпе после пет минути цел крвав и вели „Ми дале ќорци, па морав да ја докрајчам со столчето“.
Back to top Go down
https://freedownload.darkbb.com/
 
Vicovi Razni :)
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
FreeDownload :: Fun Zone :: Jokes !-
Jump to:  
ПАРТНЕР
Forum powered by : wNs © 2011
Webmaster : Smiley* xD & Alt Create a forum on Forumotion | ©phpBB | Free forum support | Report an abuse | Forumotion.com